تعمیرات تخصصی نظریه پردازان پارسیان (نپاکو)

یکی دیگر از خدماتی که شرکت نظریه پردازان پارسیان به مشتریان خود ارائه می دهد سرویس و تعمیرات سخت افزارها می باشد این امر شامل تعميرات و عيب يابي :

1-پرینترها

2-سرورها

3-سوئیچ ها

4-روترها

5-تجهیزات شبکه

6-قطعات سخت افزاري کامپیوترها و…..

می باشد.

اهمیت نگهداری و تعمیرات

نگهداری مدون و برنامه‌ریزی شده به تجارتی که در آن از سرمایه های موجود، دستگاه‌ها، تجهیزات، ماشین‌ها و امکانات و زیرساخت‌ها در راستای  تامین مشتری استفاده می شوند، ارزش می دهد. این برنامه و زمان بندی باعث به حداقل رسیدن اتلاف زمان و منابع و استفاده از آنها می‌شود.  در شرکت‌های کوچک و متوسط و سازمان‌های بزرگ بکارگیری روش‌های نگهداری و تعمیرات الزامی است.

در یک نگاه ساده متوجه می شویم که تعمیرات و حفظ دستگاه ها و تجهیزات از خود آنها مهمتر و ارزنده تر است و اعمال آن در سیستم ضروری و اجتناب ناپذیر است و حاصل آن فعالیت مداوم دستگاه ها و سرویس دهی آنها به سیستم هست. در دنیای رقابتی امروز، علم نگهداری در مدیریت دستگاه ها و تجهیزات و عمر فعال آنها رشد کرده و به عنوان یک زیر مجموعه الزامی در مدیریت سرمایه ها تعریف شده است به صورتیکه مدیریت سرمایه های فیزیکی و موجود باعث افزایش عمر و دوره کاربری آنها ودر نهایت بالاترین سود و بازده ممکن می گردد. در همین راستا، وجود فاکتورهای شش گانه زیر الزامی است، فاکتور هایی که تنها در گروی اجرای صحیح و علمی نگهداری پژوهشگر می‌شود.

  • کاهش خطر و ریسک ناشی از فعالیت سیستم
  • اجتناب از خرابی دستگاه ها و تجهیزات
  • تامین تجهیزات پایا و ماندگار و با کیفیت
  • کمترین هزینه
  • محدود کردن ضررات و زیان های ناشی از فعالیت دستگاه ها
  • خروجی حداکثری

همچنین تحقق این فاکتورها منوط به وجود هماهنگی و همکاری نزدیکی بین قسمت های فنی، عملیات و تعمیر و نگهداری است. و این مستلزم یک رابطه فعال و متعادل مابین این سه گروه است.